Suç örgütü liderinin fotoğraflarını çeken hakim haberleri

Gürcistan’a kaçan suç örgütü lideri Galip Öztürk’ün aile fotoğrafını Samsun Adalet Komisyon Başkanı Hakim Kemal Alver‘in çekmesiyle ilgili yapılan haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Samsun 2. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 27 Ocak 2022 tarihli, 2022/454 ve 2022/463 sayılı kararları ile erişime engellendi ve silinmelerine hükmedildi.

Bataklık Operasyonu ile ilgili haberler

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in gündeme getirdiği “Bataklık” operasyonu ve soruşturması kapsamında tutuklanan iş insanı Nevzat Kaya‘nın adının geçtiği haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 19 Ocak 2022 tarih ve 2022/773 sayılı kararı ile erişime engellendi ve silinmelerine hükmedildi.

Esenyurt Belediyesi’nin AKP’li başkanları dönemleriyle ile ilgili haberler

MHP eski MYK üyesi, iş insanı Muharrem Yıldız’ın Esenyurt Belediyesi’nin AKP’li başkanları Necmi Kadıoğlu ve Ali Murat Alatepe dönemleriyle ilgili iddiaları hakkındaki haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 14 Ocak 2022 tarih ve 2022/156 sayılı kararı ile erişime engellendi.

İBB’ye haciz uygulatan MET-GÜN İnşaat ve sahibi ile ilgili haberler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) AKP tarafından yönetildiği dönemden kalan borçları nedeniyle belediyenin hesaplarına haciz işlemi uygulatan MET-GÜN İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş. ve sahibi Metin Güneş ile ilgili bir çok haber ve sosyal medya paylaşımının, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 14 Ocak 2022 tarih ve 2022/252 sayılı kararı ile silinmelerine ve arama motorlarından çıkartılmalarına hükmedildi.

Benzer içerikli haberler daha önce de aşağıdaki hakimlik kararlarıyla erişime engellenmişti:

Aynı kararda derneğimizin 2 ayrı duyurusu [1] [2] ve diğer haberlerle ilgili yapılan talep ise reddedildi.