İBB’nin AKP dönemine ilişkin suç duyurusu haberlerinin engellenmesi haberleri erişime engellendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin AKP dönemine ilişkin belediyede gerçekleşen yolsuzluk ve usulsüzlüklere ilişkin; AKP döneminin İBB Genel Sekreter Yardımcısı, ihale ve harcama yetkilisi olan şu anki Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da aralarında bulunduğu yetkililer hakkında yaptığı suç duyurusu ile ilgili haberler erişime engellenmişti. Bu erişim engelleme ile ilgili yapılan haberler de kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Bakırköy 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin 12 Ocak 2021 tarih ve 2021/486 sayılı kararı ile erişime engellendi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu’nun yargıdaki gelişmelerle ilgili açıklamaları

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu‘nun İrfan Fidan ile ilgili yaptığı açıklamaların yer aldığı haber ve YouTube videosu, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği’nin 11 Ocak 2021 tarih ve 2021/111 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Hukuk bürosunda cinsel taciz iddiaları

Yanında gönüllü olarak staj yaptığı avukat S.K.’nin cinsel saldırısına maruz kaldığını iddia eden hukuk öğrencisinin Twitter hesabı, bu konuyu gündeme getiren haber ve diğer hesaplar, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 8 Ocak 2021 tarihli 2021/158 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Cumhurbaşkanı’nın avukatı hakkında rüşvet iddiaları ile ilgili haberler

OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın yeni kitapları “Cendere”de, Cumhurbaşkanı’nın eski avukatı Mustafa Doğan İnal‘ın bir davada rüşvet pazarlığı içinde yer aldığı iddiaları ve bu iddiaları gündeme getiren Ahmet Şık‘la ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 6 Ocak 2021 tarih ve 2021/103 sayılı kararı ile erişime engellendi. 

Aynı karar ile erişime engellenen diğer haberler: