Güncel Çalışmalar

İFÖD, genç hukukçulara yönelik ifade özgürlüğü alanında farkındalık yaratmak ve genç hukukçuların hukuki becerilerini geliştirmek amacıyla geçen yıl başlattığı eğitimlere çevrimiçi olarak devam etmektedir. Genç Hukukçular için İfade Özgürlüğü Eğitimi 18-25 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşti.

İfade Özgürlüğü Derneği (İFÖD) ve ARTICLE 19 “Tiktok’un Sosyal Medya Kanununa Uyması Sansür Rejiminin Genişlemesine İmkân Sağlayacak” başlıklı ortak basın duyurusu yayınladı.

İfade Özgürlüğü Derneği (İFÖD), ARTICLE 19 ve İnsan Hakları İzleme Örgütü’yle birlikte “YouTube’un Kararı İfade Özgürlüğünü Tehdit Ediyor” başlıklı basın duyurusu yayınladı.

İFÖD, kamuoyunu yakından ilgilendiren, siyasi nitelikli ve ifade ve basın özgürlüğüne zarar verdiğini düşündüğü sulh ceza hakimlikleri tarafından verilen kararların kısa raporlarla analizini ve değerlendirmesini de kamuoyu ile paylaşmaktadır. Diken’in erişime engellenen ve yayından çıkartılan bir haberi ile ilgili olan EngelliWeb Analiz Raporu I 1 Aralık 2020’de yayınlandı.